Вінницьке казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство засновано у травні 1933 року як Вінницька філія Київського протезного заводу, а з 1945 року  — як Вінницький завод.

Головною метою діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства є забезпечення осіб з інвалідністю засобами технічної реабілітації: протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям.

На підприємстві  працюють висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи від 10 до 40 років, які надають  якісну протезно-ортопедичну допомогу.

До складу підприємства входять: медичний відділ з відділенням амбулаторного протезування, стаціонарне відділення первинного та складного протезування, лабораторія складного протезування, протезний та взуттєві цехи, Чернівецький протезний цех. Маючи солідну матеріально-технічну базу та досвід роботи, колектив підприємства завжди готовий надати якісну допомогу особам з вадами опорно-рухового апарата.

На підприємстві створені лабораторії складного протезування та виготовлення виробів із термопластичних матеріалів, які оснащені прогресивним обладнанням. Використання  на підприємстві сучасних технологій, іноземних матеріалів та напівфабрикатів провідних вітчизняних і закордонних виробників Німеччини, Японії, США дозволяють виготовити найсучасніші протезно-ортопедичні вироби