Все про стремена Павліка

✅Історична справка

На початку 1940-х Арнольд Павлік розробив новий метод і назвав його динамічним підходом до лікування дисплазії, який було засноване на винахідливій ідеї. Сенс ідеї в тому, що стегно є органом руху і для його лікування необхідно рух. Лікування відбувається за допомогою використання стремен як засобів досягнення згинання стегна і коліна, в результаті чого стегно саме плавним чином займає нормальне положення.

✅Діагностування

Правильний діагноз, дисплазія кульшового суглоба, залежить від ранньої діагностики та точного лікування. УЗД вважається безпечним методом виявлення дисплазії тазостегнових суглобів протягом перших місяців або навіть перших днів життя.

✅Дія

Стремена одягаються на стегна, з вигином більше, ніж 90 °, і з аддукцією стегна обмеженою нейтральним положенням. Лінія затягування вигину ременя повинна бути достатньо горизонтальною (наприклад, уздовж передньої пахвової лінії), для здійснення згинання в відносно відвідну, ніж у привідну позицію. Задні ремені не повинні перебувати під напругою до такої міри, щоб створювати сильне затягування. Функція таких ременів не в тому, щоб тиснути на стегно для його відведення, а для запобігання тазостегнового суглоба від дислокації при приведенні. Також неприпустима постійна похила поза. Потрібно використовувати подушку під коліна, щоб зменшити кут абдукції і підтримки правильної постави.

✅Рекомендації

🔶 носити стремена протягом усього дня протягом 6-12 тижнів; 🔶знімати стремена Павліка під час купання і зміни підгузників; 🔶оглядати дітей у лікаря щотижня або раз у два тижні для перевірки прилягання конструкції і перевірки прогресу у лікуванні;

🔶регулювати ремені в міру необхідності, а саме в міру росту дитини лише після консультації з лікарем.

🔶за рекомендацією лікаря провести УЗД або рентген , щоб подивитися, як розвиваються стегна.

Всі відмінності в лікуванні залежать від рішення лікаря і в будь-якому випадку призводять до задовільних результатів.

✅Результат лікування

Після належного і успішного лікування стременами Павліка, згадок про випадки зворотного переміщення стегна не знайдено. Повторення дисплазії це дуже рідкісне явище після успішного лікування стременами Павліка.